Evidas – oprogramowanie badawcze i pomiarowe

Evidas to oprogramowanie badawcze i pomiarowe, pozwalające m.in. na przechowywanie mierzonych danych w chmurze. Jest to możliwe dzięki Microsoft Azure – platformie zapewniającej również szereg innych korzyści, takich jak możliwość udostępniania danych innym członkom zespołów projektowych w danej firmie oraz ich szybkiego przetwarzania. Jakie zalety wynikają z wdrożenia technologii chmury i dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Evidas – więcej niż przestrzeń dyskowa

Oprogramowanie badawcze i pomiarowe EVIDAS pozwala na magazynowanie zmierzonych danych w chmurze. Na tym jednak nie kończy się jego potencjał. Technologia pomiaru w chmurze sprawia, że można od razu wykorzystywać pozyskane dane, zarówno w procesach komunikacji, jak i do sterowania maszynami oraz do zapobiegawczej konserwacji. Jest to wykonalne dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego. Dane które udało się zmierzyć, mogą być od razu przesyłane do centrów danych. Co za tym idzie, możliwe jest stałe monitorowanie technologii pomiarowej oraz zarządzanie danymi z każdego miejsca na świecie, 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku. Dodatkową zaletą jest zapisywanie w chmurze surowych danych o wysokiej częstotliwości, w określonych odstępach czasu.

Technologia pomiarowa w chmurze – zastosowanie

Opisywana technologia może być wykorzystywana w wielu branżach. Jedna z nich jest bez wątpienia związana z tworzeniem nowych produktów technologicznych. Z uwagi na konieczność wykonywania skomplikowanych i długotrwałych testów, powstają ogromne ilości danych i pojawia się konieczność przeprowadzania skomplikowanych analiz. Chcąc przyspieszyć rozwój produktu oraz jego wprowadzenie na rynek, niezbędne jest nie tylko inteligentne przeplatanie danych, ale również wykonywanie analiz w chmurze. Co więcej, opisywana technologia zapewnia stały dostęp do informacji, niezależnie od tego w jakim miejscu na świecie znajduje się dana osoba. Dzięki temu można liczyć na usprawnienie procesu przepływu informacji i usprawnienie pracy międzynarodowych zespołów.

Kolejnym zastosowaniem dla technologii pomiarowej w chmurze jest długoterminowe monitorowanie infrastruktury, np. mostów, tuneli i konstrukcji, takich jak rurociągi, czy turbiny wiatrowe, a także budynków. Pozwala ona na gromadzenie danych przez bardzo długi okres czasu. W efekcie, pojawia się możliwość przeprowadzania wydajnej konserwacji predykcyjnej i szybkiego interweniowania w sytuacji zagrożenia.

Zapraszamy: Wzmacniacz pomiarowy

Poprzedni artykułJak skutecznie promować biznes w Internecie w czasie pandemii?
Następny artykułGdzie kupuje się ciężkie sprzęty, takie jak koparki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj