Jak uchronić się przed finansowymi skutkami odwołania wyjazdu?

Nawet bardzo skrupulatnie zaplanowany wyjazd może nie dojść do skutku. Czasem wina leży po stronie organizatora, a czasem jakieś losowe zdarzenie uniemożliwia nam udział w danym wydarzeniu. Rezygnacja, odwołanie czy przerwanie wyjazdu mogą się wiązać z bardzo niekorzystnymi konsekwencjami finansowymi. Same koszty biletu lotniczego czy rezerwacji hotelu mogą przyprawić o zawrót głowy. Najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie konsekwencji finansowych jest wcześniejsze ubezpieczenie związane ze skutkami rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej. Na czym to polega? Wyjaśniamy!

W jakiej sytuacji przyda się ubezpieczenie?

Okoliczności odwołania lub przerwania wyjazdu mogą być różne. Przykładowo osoby wybierające ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej w Signal Iduna otrzymują zwrot 80% lub 100% kosztów, gdy:

  • rezygnują z imprezy turystycznej, usługi turystycznej z pakietu czy konferencji
  • anulują bilet (lotniczy, kolejowy, autobusowy czy promowy)
  • odwołują rezerwację noclegu
  • przerywają uczestnictwo w imprezie turystycznej

Kiedy można liczyć na odszkodowanie?

W zasadzie zawsze wtedy, gdy dojdzie do nieprzewidzianego zdarzenia, które uniemożliwia lub znacznie utrudnia udział w danej imprezie turystycznej. Są to np.: wypadek, nagła choroba, śmierć kogoś bliskiego, utrata pracy, kradzież samochodu albo dokumentów czy wezwanie sądowe. Oczywiście powodów może być dużo więcej. Polisa oferowana przez Signal Iduna zapewnia wysoką sumę ubezpieczenia i co ważne – ubezpieczenie obowiązuje na terenie całego świata. Nie ma znaczenia czy jest to wyjazd do sąsiedniego miasta czy na inny kontynent. Należy jedynie pamiętać, aby podpisać umowę ubezpieczeniową nie później niż 7 dni po zakupie biletów albo przed datą zawarcia umowy podróży czy też konferencji.

Zwrot kosztów podróży a choroby przewlekłe

Stan zdrowia osoby zmagającej się z chorobą przewlekłą może się nagle pogorszyć i uniemożliwić jej uczestnictwo w podróży. Takie sytuacje są zawsze bardzo przykre. Leczenie może wymagać dodatkowych środków, a utrata pieniędzy wydanych na wyjazd dodatkowo pogarsza sytuację. Dlatego ubezpieczyciel oferuje możliwość rozszerzenia opisywanej wyżej polisy na ubezpieczenie od następstw choroby przewlekłej. Dzięki temu w sytuacji zaostrzenia choroby czy wystąpienia powikłań, można liczyć na zwrot części lub całości środków – w zależności od warunków umowy. Bardzo ważne jest to, że zwrot kosztów dotyczy nie tylko osoby wybierającej się w podróż, ale także jej członków rodziny. Jeśli więc bliska osoba poczuje się gorzej i będzie wymagała naszej opieki – zgodnie z umową ubezpieczyciel również zwróci nam poniesione koszty imprezy turystycznej. Takie rozwiązanie daje więc duże poczucie bezpieczeństwa.

Jak uchronić się przed finansowymi skutkami odwołania wyjazdu?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here