Czy biznes dla młodej mamy jest możliwy?

Coraz częściej w przestrzeni publicznej pojawiają się głosy, że młode matki chcą wychodzić ze schematów jakie „teoretycznie” narzuca im społeczeństwo, i być aktywne zawodowo praktycznie przez cały czas, bez względu na macierzyństwo. I o ile można znaleźć wiele przykładów tego, że młode matki mogą doskonale godzić macierzyństwo z pracą, tak w praktyce i życiu codziennym różnie to wygląda. Istnieją pewne alternatywy dla aktywności zawodowej, które młoda mama może z powodzeniem wykonywać na urlopie macierzyńskim. Czy biznes dla młodej mamy jest możliwy?

Zarobki Online – czy to możliwe?

W ostatnich latach bardzo popularne stały się prace w Internecie, które mają docelowo przynosić prawdziwe pieniądze, i wyprzeć potrzebę pracy na etacie. Wiele z takich propozycji to piramidy finansowe, które przynoszą zysk najczęściej jedynie osobom w jej wyższej strukturze. Jednak praca online to wcale nie mit, i istnieje kilka sposobów na taką aktywność. Jedną z nich jest np. pisanie tekstów na zlecenie, stanowisko Wirtualnej Asystentki, czy też wykonywanie zleceń w temacie marketingu internetowego. Z pewnością zajmowanie się małym dzieckiem nie pozwoli na rozwijanie tej działalności w dużym tempie, ale kilkaset złotych miesięcznie na początek z pewnością będzie dużą satysfakcją.

Cierpliwość i wytrwałość

Praca i prowadzenie biznesu będąc młodą mamą może być ciężkie, szczególnie na początku. Plan dnia musi być bardzo dobrze zorganizowany, jednak wciąż podporządkowany małemu dziecku i jego rytmowi. Jest to jednak jak najbardziej wykonalne, i zależy w dużej mierze od determinacji młodej mamy w dążeniu do celu.

Poprzedni artykułCzy dobry biznesplan to podstawa?
Następny artykułCzego chce klient – pytać czy zgadywać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj