Czy warto wynajmować pracowników?

Wynajem pracowników to najszybszy sposób na zatrudnienie osób do pracy sezonowej. Coraz więcej branż poszukuje pracowników, którzy mogą wykonywać prace w okresie najbardziej intensywnym. Niestety jest to zadanie trudne, gdyż większość pracowników preferuje pełen etat lub też z różnych względów nie chce decydować się na pracę sezonową.

Czy warto wynajmować pracowników?

Coraz częściej Ukraińcy szukają pracy na terenie Polski. Wynajmując pracowników z Ukrainy przedsiębiorstwo zyskuje nie tylko ludzi do pracy, lecz także szereg korzyści takich jak oszczędność czasu, minimum formalności, pełną dyspozycyjność. Wynika to z faktu, że agencja pracy realizuje wszelkie formalności dotyczące zatrudniania osób. Zatem jest to przygotowanie umowy, dopilnowanie spełnienia wszystkich warunków formalnych przez pracownika, a także kwestie kadrowe. Natomiast pracodawca musi jedynie jasno określić swoje oczekiwania wobec pracowników, czas, w którym pracownicy mają być zatrudnieni. Pracodawca musi również przygotować stanowiska pracy. Najczęściej jednak pracownicy wynajmowani są do pracy sezonowych, takich jak prace ogrodnicze, rolnicze, praca na produkcji czy też w magazynach. Z kolei pracownicy budowlani z Ukrainy stanowią uzupełnienie braków kadrowych w firmach budowlanych.

Gdzie poszukiwać pracowników?

Ale w tradycyjny sposób znaleźć nowych pracowników konieczne jest rozmieszczenie ogłoszenia pracy, zapraszanie kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne, a także prowadzenie spotkań z kandydatami. Dlatego proces ten jest bardzo długotrwały. Co więcej nie zawsze daje gwarancję, że uda się znaleźć pracownika. Dlatego najlepszym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z pomocy agencji pośrednictwa pracy. Dotyczy to w szczególności pracowników tymczasowych. Jak wskazują statystyki coraz mniej osób pragnie podejmować się pracy tymczasowej i to z różnych względów.

Dlatego zmieniający się obecnie rynek pracy stawia pracodawców i w trudnej sytuacji. Jednak wynajem pracowników ze wschodu oraz Ukrainy to najlepszy sposób na to, aby pozyskać wykwalifikowane osoby do pracy w każdej branży. Wszystkimi sprawami formalnymi zajmuje się agencja pośrednictwa pracy. Dlatego na pracodawcy spoczywa niewiele obowiązków. Wystarczy zatem określić swoje oczekiwania wobec pracowników, a także okres, w którym pracownicy mają pracować. Następnie resztę zadań wykona agencja pracy, a także skieruj odpowiednie osoby pod wskazany adres. Z kolei zatrudnienie lekarza z Ukrainy to idealne rozwiązanie dla placówek medycznych, zarówno prywatnych jak również publicznych.

Poprzedni artykułSztaplarki do palet, czyli ważny element wyposażenia magazynu. Jakiego producenta wybrać?
Następny artykułDruki akcydensowe do biura – czym są i co wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj