Jak wybrać odpowiednie meble biurowe do twojej firmy?

Czy planujesz urządzić biuro? Czy chcesz wymienić w nim meble? Biuro jest wizytówką każdej firmy, niezależnie od charakteru jej działalności. Od tego, jak jest wyposażone, zależy komfort przebywających w nim pracowników oraz klientów. Jak wybrać najlepsze? Poniżej prezentujemy kilka rozwiązań, które ułatwią Ci wybranie umeblowania do swojej firmowej przestrzeni.

Wykonaj plan pomieszczenia

Zanim zdecydujesz się na zestaw mebli, wykonaj plan gabinetu. Dzięki niemu będziesz wiedział, ile masz miejsca do dyspozycji. Nie zabraknie Ci go na dodatkowe elementy, na przykład: zamontowanie gniazdka elektrycznego. Zapewnisz pracownikom dostęp do okien oraz poczucie swobody w miejscu pracy.

Wybierz meble i sprzęt do biura

Do najważniejszych mebli, które powinny znaleźć się w biurze, należą: biurko oraz krzesło. Dopasuj ich wielkość oraz funkcjonalność do wzrostu osoby, która będzie z nich korzystała oraz do sprzętu komputerowego. Oprócz tego w burze powinny znaleźć się także:

  • Regały i szafki – dzięki nim uporządkujesz przestrzeń biurową oraz zapewnisz miejsce niezbędne do przechowywania dokumentów. Możesz zdecydować się na meble otwarte albo zamykane na kluczyk;
  • Urządzenie wielofunkcyjne (3 w 1: kserokopiarka, drukarka oraz skaner) – to podstawowy sprzęt, który jest niezbędny w każdym biurze, gabinecie oraz pracowni;
  • Stolik kawowy – pozwoli Ci optymalnie wykorzystać przestrzeń i umożliwi Ci obsługiwanie klientów;
  • Dodatki do wnętrz – dopasuj do mebli. Wśród nich mogą znaleźć się: wizytownik, elegancki notes, wazon ze świeżymi kwiatami, czy też zapachowe.

Rozmieść oświetlenie

Znaczenie ma także oświetlenie biura, ponieważ pozwoli pracownikom pracować wydajniej. Sprawi także, że biuro będzie prezentowało się elegancko i będzie reprezentatywne. Dlatego w gabinecie powinno znaleźć się kilka punktów świetlnych. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie w nim lampy sufitowej oraz lampki biurowej, lampy stołowej czy też podłogowej. Jeśli zamierzasz ustawić biurko tuż przy ścianie, zamiast lampki biurkowej możesz zastosować kinkiet. Dzięki niemu doświetlisz przestrzeń znajdującą się wokół biurka i uzyskasz efekt stylistyczny. Styl oświetlenia dopasuj do aranżacji pomieszczenia.

Zastanów się nad stylem biura

Wybierając meble do pracowni, zastanów się nad stylem, w jakim ma być urządzona. Jeśli cenisz sobie styl minimalistyczny, zdecyduj się na meble oraz dodatki, które są proste, klasyczne i występują w jasnych kolorach. Dobrym przykładem jest system Alfa Plus. Zawiera dwa podwójne kontenery do użytkowania o różnym przeznaczenia, dlatego zapewnia użytkownikowi sporo miejsca.

Jeśli wolisz mieć biuro urządzone elegancko i w nowoczesnym stylu, zwróć uwagę na serię Tercet. To zestaw, który ma modułową konstrukcję. Dzięki temu możesz wykorzystać go nie tylko podczas aranżacji biura, ale również zdecydować się na niego, jeśli będziesz urządzał: salę konferencyjną lub recepcję.

Jeśli urządzasz biuro w sypialni albo w innym pomieszczeniu w domu, wybierz meble z serii Piano. Składa się z wielu elementów, dzięki temu daje możliwość urządzenia praktycznie każdego gabinetu. Jej uzupełnieniem mogą być meble w melaminie w kolorze kasztan corsico.

Jeżeli zamierzasz zaaranżować pokój pracowniczy lub gabinet, obejrzyj serię Fokus. Dzięki prostym bryłom oraz elementom aluminiowym meble, zestaw sprawia wrażenie lekkiego i eleganckiego.

Tekst sponsorowany: KAMI – sprzedawca mebli biurowych w Warszawie

Poprzedni artykułRodzaje podatków w Niemczech
Następny artykułMetaTrader 5 – inwestowanie nie tylko w waluty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj