Współczesny magazyn musi być perfekcyjnie zorganizowany. Istnieją konkretne systemy zarządzania przestrzenią magazynową, które uwzględniają konieczność zastosowania odpowiedniego wyposażenia – nie tylko regałów i urządzeń do przenoszenia towarów, ale również do ich układania i rozładowywania. Podstawowym sprzętem wykorzystywanym do tego typu prac są sztaplarki do palet. To niezbędna inwestycja w automatyzację pracy magazynu. W naszym artykule podpowiadamy, jak wybrać producenta sztaplarek, aby odnieść długofalowe korzyści z posiadania takich urządzeń.
Dlaczego warto postawić na sztaplarki?
Sztaplarki magazynowe to coraz częściej wybierana alternatywa dla wózka widłowego. Porównując ze sobą oba te urządzenia nietrudno dostrzec ewidentne przewagi sztaplera. To przede wszystkim:
- większa precyzja załadunku i rozładunku towarów umieszczonych na paletach,
- mniejsze ryzyko uszkodzenia ładunku,
- możliwość zautomatyzowania obsługi regałów magazynowych.
Skupmy się na tej ostatniej zalecie. Sztaplarki automatyczne to dziś standardowy element wyposażenia magazynu, który został zaprojektowany pod kątem ograniczenia pracy ludzi do niezbędnego minimum (w praktyce sprowadzającej się do nadzorowania urządzeń). Wynika to z bardzo konkretnych potrzeb.
W dobie niedoboru pracowników, silnej presji płacowej oraz konieczności utrzymania bardzo wysokiego tempa produkcji, naturalne jest inwestowanie w zrobotyzowane linie transportu wewnętrznego. Dzięki automatycznym sztaplarkom magazyn może de facto pracować przez całą dobę czy w godzinach nocnych – obecnie ma to o tyle duże znaczenie, że funkcjonujemy w realiach kryzysu energetycznego.
Korzyści z wdrożenia sztaplarek do palet w magazynie przedsiębiorstwa
Sztaplery magazynowe praktycznie od razu poprawiają warunki pracy na magazynie, zwiększając tempo układania towarów, odciążając pracowników, podnosząc poziom bezpieczeństwa i pozwalając wykorzystać zaoszczędzone zasoby ludzkie w innych obszarach. Często jest tak, że pracownicy zastąpieni przez sztaplarki są od razu kierowani do innych prac, gdzie ich kwalifikacje mogą bardziej przysłużyć się przedsiębiorstwu.
Bardzo ważną korzyścią bezpośrednio wynikającą z wdrożenia automatycznych sztaplarek do palet jest ograniczenie lub wręcz wyeliminowanie strat materiałowych. Sztaplarka pracuje bardzo precyzyjnie, dzięki czemu ryzyko np. upadku ładunku jest niemal zerowe, a już na pewno w porównaniu z tradycyjnym procesem układania towarów na regałach przy pomocy wózka widłowego.
PROMUS Katowice – rekomendowany producent sztaplarek do palet
Szukając producenta sztaplerów magazynowych warto się kierować przede wszystkim renomą zakładu i jego doświadczeniem. W Polsce mamy producenta cenionego również poza granicami naszego kraju. To spółka PROMUS Katowice (https://promuskatowice.pl/), która od ponad 30 lat realizuje zamówienia w obszarze linii transportowych i automatycznych systemów transportu wewnętrznego.
Zaletą PROMUS Katowice jest to, że spółka obejmuje klienta kompleksową obsługą na każdym etapie realizacji inwestycji: od fachowego doradztwa technicznego, przez zaprojektowanie urządzeń, produkcję, dostarczenie i montaż, aż po uruchomienie oraz przeszkolenie personelu.
Spółka świadczy również serwis gwarancyjny i pogwarancyjny sztaplarek, co jest bardzo korzystne dla właściciela urządzeń – nie musi już we własnym zakresie szukać wykwalifikowanego serwisanta, mając pewność, że ewentualna awaria zostanie usunięta tak szybko, jak to tylko możliwe.
Oferta PROMUS Katowice obejmuje nie tylko sztaplarki do palet, ale także inne urządzenia do budowy systemu transportu wewnętrznego, w tym przenośniki, windy przemysłowe, przesuwnice, stoły obrotowe i obrotnice, stoły podnoszone, naczepy samozaładowcze czy stacje dokowania automatycznego.
Więcej o tym, dlaczego korzystnie jest zamówić sztaplarkę do palet bezpośrednio od producenta można przeczytać w artykule na stronie https://promuskatowice.pl/artykuly/sztaplarki-producent-dlaczego-warto-zamowic-sztaplarke-bezposrednio-od-producenta/.