Czy bycie freelancerem się opłaca?

Bycie freelancerem nierozerwalnie łączy się wykonywaniem pracy zdalnej czyli bez wychodzenia z domu. To właśnie ten czynnik skłania wiele osób, do tego by spróbować pracy, jako freelancer. Warto wiedzieć, że taki typ aktywności zawodowej niesie ze sobą zarówno zalety jak i wady.

Zalety bycia freelancerem

Główną zaletą bycia freelancerem jest niezależność od jednego pracodawcy. Freelancer to ktoś, kto zazwyczaj pracuje w oparciu o umowy zlecenia i umowy o dzieło. Zależnie od tego, na co się zdecyduje w danym momencie wybiera współpracę z jednym albo z kilkoma zleceniodawcami. Stosunki pomiędzy zlecającym a freelancerem mają charakter równowagi, bo nikt tu nikomu nie podlega jak w przypadku pracy na etacie. Zleceniodawcy zależy na tym, żeby ktoś szybko i solidnie wykonał mu usługę a zleceniobiorca jest zainteresowany otrzymaniem dobrego wynagrodzenia za swoją pracę. Freelancer to osoba, która może sama decydować czy chce się podjąć danego zlecenia lub nie. Jeśli nie lubi wykonywać danej pracy albo uważa stawkę za mało atrakcyjną wcale nie musi podejmować się tego zadania. Freelancer pracując w domu może cieszyć się z dużej swobody przede wszystkim w zakresie zarządzania swoim czasem.

Wady bycia freelancerem

Freelancer musi sam zabiegać o zlecenia i gdy akurat nie ma ciekawych ofert zmuszony jest podejmować się zadań trudnych czy nieopłacalnych. Największym minusem tej pracy jest fakt, że freelancer zarabia tylko wtedy, gdy pracuje. Jeśli zechce pojechać na dwutygodniowy urlop to musi liczyć się z tym, że ominie go duża część zarobków.

Poprzedni artykułNajczęstsze błędy popełniane w biznesie
Następny artykułJak przyciągnąć klientów do sklepu internetowego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj