Krzesła i fotele biurowe – trendy na rok 2023

Na dzień dzisiejszy spotkania biznesowe coraz częściej odbywają się online. Taka forma jest szybsza i często wygodniejsza. Mimo wszystko wiele prezentacji a niekiedy również spotkań biznesowych prowadzonych jest offline. Z tego powodu warto jest zaopatrzyć się w profesjonalne meble, które łączą w sobie funkcjonalność z modnym designem.

Style, które są w modzie od lat

Meble gabinetowe w większości biur posiadają spokojną stylistykę zwykle obraca się ona wokół barwy czarnej, białej albo brązowej. Wybór takich foteli podyktowany jest aranżacją pomieszczenia utrzymaną w podobnym stylu. Takie projekty to nic innego jak minimalizm. Jest on elegancki, prosty i niezwykle uniwersalny. Zawsze dobrze się prezentuje oraz nie stwarza ryzyka wyjścia z mody. Trendował już kilka lat temu i z pewnością będzie pożądany w roku 2023. 

Zwykle przy komponowaniu przestrzeni w stylu minimalistycznym wykorzystuje się kontrast dwóch barw. Polega to na wybraniu koloru przewodniego przykładowo białego i kilku dodatkowych elementów wystroju, które będą w barwie kontrastującej. Przykładem może być białe pomieszczenie, które posiada czarne krzesła biurowe. W ten sposób można urządzić gabinet albo pomieszczenie konferencyjne. Taka stylistyka jest bardzo łatwa w skomponowaniu. Nie wymaga pomocy projektanta oraz jest skuteczna za każdym razem.

Przeciwstawny pomysł

Stylistyką, która będzie trendować w roku 2023 będzie urządzanie biura wykorzystując bardzo wiele kolorów. Taka aranżacja jest przeciwstawna do wcześniej wspomnianego minimalizmu. Stawia ona na łączenie kolorów o różnym charakterze. Mogą one być kontrastujące albo pasujące do siebie. 

Przykładowo może to być zestawienie krzeseł biurowych w kolorach pastelowych. Zauważa się także geometryczne kanapy lub meble, które kojarzą się z modernizmem. Takie bogate w barwy kompozycje są zwłaszcza dobrze widziane w biurach, które zajmują się branżami kreatywnymi. Może to być gabinet artysty, agencja reklamowa albo gabinet psychoterapeuty dziecięcego.

Co jest ważniejsze design czy praktyczność?

Zarówno kwestia wizualna jak i ta związana z funkcjonalnością mają olbrzymie znaczenie. Przestrzeń biurowa lub gabinetowa powinna prezentować się dobrze dla oka, aby zachęcić klienta do skorzystania z usług. Jeśli wygląd będzie schludny miejsce pracy będzie kojarzyło się dobrze pracownikom. Na ich efektywność w zawodzie wpłynie jednak funkcjonalność mebli. Fotele biurowe powinny być wygodne i ergonomiczne. Warto, aby zostały wyposażone w dodatkowe udogodnienia takie jak możliwość regulacji na kilku poziomach oraz podłokietniki. Znaczenie ma także użyty materiał do budowy foteli. Dotyczy to zarówno kwestii wizualnych jak i funkcjonalnych.

Przykładem sklepu internetowego, który sprzedaje atrakcyjne oraz funkcjonalne produkty jest 10office. Krzesła z oferty zarówno nadają się do prywatnych gabinetów i większych sal konferencyjnych. Szeroka oferta zapewnia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Chilloutroom – nowa moda w pracy

Obecnie taka forma urządzenia przestrzeni biurowej jest coraz bardziej trendująca. Polega ona na wydzieleniu fragmentu przestrzeni jako miejsca do relaksu. Czym powinien charakteryzować się chilloutroom:

  • Meble powinny być wygodne oraz przyjemne. Najlepiej, aby ich stylistyka pasowała do reszty biura jednak odznaczała się jako miejsce relaksu.
  • Warto jest tam umieścić fotele biurowe lub kanapy, które są przestronne i naturalnie dostosowują się do krzywizny pleców.
  • Dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o siedziska w takiej przestrzeni są fotele o fantazyjnych kształtach.

Tekst sponsorowany: Sklep z meblami – https://www.10office.pl 

Poprzedni artykułCo to jest biuro tłumaczeń? Jakie są rodzaje tłumaczeń?
Następny artykułOpiekunki osób starszych w Niemczech. Jak rozpoznać uczciwego pracodawcę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj