Ochrona wizerunku w sieci – jak ją sobie zapewnić?

Internet jest doskonałym miejscem do prowadzenia biznesu czy do poszukiwania pracy – coraz więcej osób doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety nie oznacza to, że nie można paść ofiarą różnych nieprzyjemności związanych z obecnością na różnych portalach internetowych czy mediach społecznościowych. Jeżeli chcesz kreować w internecie swój profesjonalny wizerunek to musisz zadbać o ochronę swojego wizerunku. Niestety osoby, które są odpowiedzialne za sprawowanie funkcji publicznych, przedsiębiorcy i artyści mogą natknąć się na szerzenie pomówień, które mogą odbić się właśnie na ich wizerunku. Jak się zabrać za ochronę własnego wizerunku w internecie? Jak sobie radzić z nielegalnymi wpisami na swój temat?

  1. Ochrona wizerunku online – jak się za to zabrać?
  2. Dlaczego potrzebujesz ochrony wizerunku?
  3. Rozpowszechnianie wizerunku – jak sobie z tym radzić?

Ochrona wizerunku online – jak się za to zabrać?

Rozpowszechnienie wizerunku w internecie bez twojej zgody jest czynnością nielegalną, o tym chyba wie każdy. Jednakże ochrona wizerunku online ma za zadanie nie tylko chronić cię bezpośrednio przed rozpowszechnianiem twoich zdjęć, ale również przed nielegalnymi wpisami na swój temat, pełnymi pomówień. Ochrona dóbr osobistych człowieka jest więc dla wielu osób kluczowa, aby ich wizerunek nie stracił na wartości przez komentarze, które po prostu szerzą nieprawdę.

Dlaczego potrzebujesz ochrony wizerunku?

W kwestii ochrony wizerunku, potrzebujesz także ochrony swoich praw. Prawo autorskie często jest w internecie łamane – chociażby za pomocą różnego rodzaju stron ułatwiających przepływ plików tekstowych, muzycznych czy filmowych. Popularne są serwisy, które pozwalają na ściąganie plików na swój komputer. Plików, co do których potrzebne są zezwolenia osoby, która je zrobiła bądź, za które po prostu trzeba zapłacić. Jeżeli więc chcesz, aby ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych ciebie obowiązywała, musisz regularnie czyścić internet z nielegalnych plików.

Rozpowszechnianie wizerunku – jak sobie z tym radzić?

A jak sobie radzić z poprawą swojego wizerunku w internecie? Jak go chronić przed osobami, które nie są nam przyjazne i chcą po prostu zniszczyć naszą karierę? Cóż, warto sprawę oddać profesjonalistom – wtedy będzie się miało pewność, że ich praca będzie dokładnie wykonana a internet zostanie oczyszczony ze wszelkiego rodzaju nielegalnych plików czy wiadomości na nasz temat. Jest to sposób, który daje pewność co do swojej skuteczności – i właśnie dlatego warto z niego skorzystać.

Poprzedni artykułWirtualne biura – kiedy warto z nich skorzystać?
Następny artykułJak prawidłowo zadbać o bezpieczeństwo maszyn?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj