Jak wybrać dobrej jakości okna do domu?

Okna to kluczowy element każdego budynku pod względem funkcjonalnym i estetycznym. Mają zapewnić ciepło i poczucie bezpieczeństwa, a także być trwałe. W odpowiednio dobranych oknach kryje się tajemnica komfortu cieplnego oraz akustycznego w Twoim domu. Aby dokonać najlepszego wyboru, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów.

Zakup okien to inwestycja na lata. Warto poświęcić czas na świadome dokonanie wyboru. Pamiętając o powyższych aspektach, z pewnością wybierzesz okna najwyższej jakości, które posłużą Ci przez wiele lat. Wykonane z plastiku lub tworzywa sztucznego okna są stosunkowo niedrogie, oferują dobrą izolację ciepła i są dostępne w szerokim wyborze kształtów, kolorów i wykończenia.

Na co zwrócić uwagę, wybierając profile PCV?

Grubość profili. Grubsze profile PCV zapewniają lepszą izolację cieplną i akustyczną. Zwróć uwagę na profile o głębokości 70 mm lub więcej.

Liczba komór. Profile z większą liczbą komór (np. sześciokomorowe) zapewniają lepsze właściwości izolacyjne.

Jakość materiału. Nie wszystkie PCV są takie same. Wysokiej jakości profile PCV są odporne na działanie promieni UV i nie żółkną z biegiem czasu. Takie modele można znaleźć m.in. w ofercie marki Deceuninck. To jeden z czołowych producentów okien i drzwi. Zapewnia bogatą gamę profili dla różnych rodzajów okien PVC, a także drzwi – w ofercie są m.in. drzwi wejściowe, balkonowe oraz system przesuwny HST.

Szyby

Wybór odpowiednich szyb także jest kluczowy. Dla dobrych właściwości izolacyjnych wybierz podwójne lub potrójne szklenie. Upewnij się, że przestrzeń między szybami jest wypełniona gazem, np. argonem, który dodatkowo poprawia izolację cieplną.

Okna muszą mieć także solidne i dobre pakiety szybowe. Warto sprawdzić, jakie są parametry szyb. Przez szyby powinno przenikać około 50% energii słonecznej i minimum 70% światła słonecznego.

Trwałość i solidne wykonanie

Profile PCV, jak i inne elementy domu – system przesuwny HST, zadaszenie itd. – muszą być solidnie wykonane. Okna wytrzymają wiele lat eksploatacji, ale muszą zostać wykonane z mocnych profili. Dodatkowo liczą się kształtowniki – najlepiej, jeśli są one wyprodukowane z kompozytów tworzyw sztucznych.

Parametry techniczne

Przy wyborze okna zwróć uwagę na współczynnik przenikania ciepła Uw (im niższy, tym lepiej). Dobrej jakości okna powinny mieć wartość Uw poniżej 1,0 W/m²K. Wtedy nie będzie uciekać przez nie ciepło z wnętrz. Sprawdź także poziom izolacji akustycznej – wartość Rw powinna być jak najwyższa.

Poprzedni artykułRekrutacja w digital marketingu: jak znaleźć specjalistę SEO/SEM?
Następny artykułIle zarabia opiekunka w Niemczech? Praca w opiece seniora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj