Myślisz nad hurtownią internetową? Stwórz ją na platformie SaaS!

Sprzedaż internetowa to często sektor, który generuje największe zyski dla przedsiębiorstwa — zwłaszcza w ostatnim czasie. Niekiedy jest to najlepsze rozwiązanie na rozbudowanie firmy, a dodatkowo nie jest zbyt skomplikowane. Osoby chcące założyć internetowy biznes mają obecnie ułatwione zadanie. Rozwój technologii i rynku e-commerce sprawił, że możliwości prowadzenia sklepu czy hurtowni internetowej jest naprawdę sporo. Jednym z udogodnień jest sklep B2B oparty na platformie SaaS. A co to właściwie jest i dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Czym jest SaaS?

SaaS to skrót (z j. ang.) od wyrażenia software as a service i oznacza dosłownie oprogramowanie jako usługa. Jest to model, który umożliwia użytkownikom korzystanie z aplikacji uruchomionych w chmurze. Prościej mówiąc, jest to gotowe rozwiązanie w postaci programu lub platformy, które zapewnia automatyzację wielu procesów. Sklep internetowy B2B oparty na oprogramowaniu Saas to dla przedsiębiorcy jedno z najszybszy rozwiązań. Dostawca usługi daje przedsiębiorcy tak naprawdę gotowy projekt, indywidualnie dostosowany do danego przedsiębiorstwa.

Platforma hurtowa B2B oparta na oprogramowaniu Saas daje możliwość szybkich transakcji i przepływu informacji pomiędzy dwoma podmiotami gospodarczymi. Zazwyczaj jest to dystrybutor lub producent oraz sklep, czy inne przedsiębiorstwa, które wykorzystują dany towar.

Hurtowania B2B oparta na oprogramowaniu SaaS — korzyści

Największe korzyści sklepu B2B opartego na Saas to przede wszystkim szybkie i łatwe wdrożenie. Przedsiębiorca otrzymuje gotowe rozwiązanie, które można błyskawicznie wprowadzić w życie. Wystarczy wprowadzenie odpowiednich danych. Taka platforma hurtowa daje możliwość zautomatyzowania wszystkich procesów, monitorowanie stanu zamówień, usprawnienie płatności czy lepszy kontakt z klientem. To wszystko przekłada się na wyższą jakość współpracy, a także pozwala generować większe zyski. Dodatkowo sklep internetowy B2B to oszczędność czasu dla pracowników i mniejsze koszty dla przedsiębiorstwa. Platforma hurtowa B2B to tak naprawdę rozwiązanie zarówno dla producentów, jak i pośredników — co można także zaliczyć do zalet.

Jeśli chodzi o oprogramowanie Saas to samo w sobie również ma wiele korzyści. Przede wszystkim posiada ukryty kod źródłowy, który minimalizuje ryzyko ataku hakerów. Dodatkowo jest to rozwiązanie dużo tańsze, a cała platforma prosta w obsłudze.

Jak założyć hurtownię internetową?

Jeśli zdecydujemy się na tego typu rozwiązanie, musimy wybrać oprogramowanie — takie jak np. CStore, które umożliwia szybkie i proste utworzenie platformy SaaS. Kolejnym aspektem jest magazyn. Jeśli chcemy oferować szeroki asortyment, musimy mieć miejsce na jego składowanie. Oprócz tego oczywiście trzeba załatwić wszystkie formalności takie jak sprawy urzędowe, czy nawiązanie współpracy z partnerami i podpisanie umów. Jeśli chodzi o asortyment, to warto zacząć od jednego lub kilku produktów, a z czasem poszerzać działalność. Dzięki temu na starcie nie będziemy potrzebować ogromnego magazynu.

Przeczytaj również: Czym jest sprzedaż B2B?

Poprzedni artykułNa co zwrócić uwagę przy zatrudnianiu obcokrajowca?
Następny artykułDoradztwo prawne – na czym polega?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj