Magazyny w Polsce zyskują na znaczeniu

Branża magazynowa nie tylko nie zwolniła w czasach covida, ale nawet nabrała rozpędu. Regiony kluczowe w Polsce to bez zmian Warszawa, Polska Centralna, Wrocław, Poznań i Górny Śląsk, ale do tej pory pomijane lokalizacje także zyskują popularność i powstaje w nich coraz więcej inwestycji – jak m.in. magazyny w Kielcach czy Rzeszowie albo Szczecinie.

Magazyny na wynajem – mniej popularne lokalizacje

Na terenie Polski budowane są cały czas hale produkcyjne, centra i parki magazynowe oraz logistyczne. Największe zainteresowanie budzą takie lokalizacje jak okolice Warszawy, Łódź czy Wrocław, ale coraz więcej deweloperów decyduje się także na realizowanie inwestycji w innych lokalizacjach, mniej popularnych – jak m.in. magazyny do wynajęcia w Kielcach, Lublinie czy w Rzeszowie albo hale produkcyjne pod Białymstokiem. Przyjrzyjmy się kilku takim miastom i inwestycjom.

Magazyny na wynajem – Kielce

Panattoni Park Kielce. To nowoczesny park logistyczny obejmujący cztery budynki o łącznej powierzchni ponad 70 000 mkw. Jest możliwość elastycznego kształtowania modułów, by trafić w wymagania klientów z różnych branż. Panattoni Park mieści się przy granicy administracyjnej Kielc, w pobliżu drogi ekspresowej S7, na trasie z Warszawy do Krakowa. Blisko inwestycji znajduje się też węzeł Kielce Zachód, który łączy drogi S7 i 74.

7R Park Kielce. 7R Park Kielce to inwestycja, która obejmuje dwa nowoczesne magazynowo-produkcyjne budynki klasy A, dostosowane do wymagań klientów z różnych branż. Inwestycja jest dogodnie położona – znajduje się przy drodze ekspresowej S7 i węźle Kielce Południe. Jest otoczona węzłem komunikacyjnym, od centrum Kielc dzieli są około 13 km.

Magazyny na wynajem – inne lokalizacje

Na znaczeniu w branży magazynowej zyskują także inne lokalizacje – jak wspomniane powierzchnie magazynowe w Kielcach, ale nie tylko. Również m.in. Rzeszów, Lublin, czy Koszalin albo Olsztyn budzą zainteresowanie.

Ich produkcyjny i logistyczny potencjał też jest całkiem duży, głównie dla mniejszych czy lokalnych przedsiębiorców. Zainteresowanie budzą też okolice Szczecina czy Zielonej Góry. Branża magazynowa i logistyczna rozwija się prężnie w całym kraju. W Polsce nie brakuje idealnych magazynów czy hal do obsługi klientów z różnych branż, wielu deweloperów buduje też magazyny czy biura na życzenie, wedle konkretnych wytycznych klienta. Rozwój branży e-commerce napędził ruch w tej branży, a także spowodował, że większość firm zaczęła potrzebować i poszukiwać magazynów dopasowanych do ich potrzeb.

Poprzedni artykułJak zorganizować profesjonalne szkolenie dla swoich pracowników?
Następny artykułWłoska trattoria – niezbędne wyposażenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj