HR outsourcing – kiedy warto z niego skorzystać

Outsourcing personalny jest zjawiskiem popularnym za granicą, jednak wiele firm w Polsce również zaczyna z niego korzystać. Polega on na zleceniu firmie zewnętrznej zadań związanych z obsługą pracowników. Mieści się w tym nie tylko rekrutacja odpowiednich osób, ale również cały proces zarządzania zasobami ludzkimi.

Czym jest outsourcing personalny?

W zależności od tego, jaki rodzaj usług wybierze dane przedsiębiorstwo, firma zewnętrzna może zaproponować HR outsourcing całkowity, częściowy lub outsourcing służb pracowniczych. W pierwszym przypadku przekazana zostaje całość zadań i obowiązków związana z obsługą kadrową oraz dopełnianiem wszelkich formalności. Do częściowego outsourcingu zaliczamy sytuacje, w której firma zewnętrzna zajmuje się tylko wybranymi obszarami zarządzania zasobami ludzkimi lub organizacją polityki HR w konkretnym dziale. Ostatnią usługą jest tzw. Leasing pracowników. Korzystają z tego m.in. firmy budowlane, produkcyjne i usługowe, oraz wszystkie te, które potrzebują sezonowych pracowników. Dzięki HR outsourcingowi przedsiębiorstwo redukuje koszty związane z kadrami oraz może skupić się na obszarach kluczowych dla działalności.

Kiedy HR outsourcing się opłaca?

Jeśli koszty związane z zatrudnieniem pracowników w Twojej firmie są za duże – z pewnością powinieneś zastanowić się nad skorzystaniem z opcji HR outsourcing. Kiedy pracy jest mniej, nie trzeba zatrudniać pracownika na etat, a to już spora oszczędność. Zwłaszcza w branżach, w których panują przestoje. Jest to wygodne i niesie za sobą wiele korzyści, np. kiedy potrzebujesz wsparcia profesjonalisty w danej dziedzinie, ale tylko okresowo. Firmy outsourcingowe chętnie podpowiadają, które obszary w działalności warto poprawić lub wzmocnić, a także służą dobrą radą i pomocą na każdym etapie HR outsourcingu. Usługi świadczone przez profesjonalny zespół, dają pełną gwarancję zadowolenia, a także indywidualne podejście i dopasowanie oferty do potrzeb przedsiębiorstwa.

Poprzedni artykułJak kupujemy przez internet?
Następny artykułNa co zwrócić uwagę przy zatrudnianiu obcokrajowca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj