Ogrzewanie sufitowe – idealne rozwiązanie dla biur

Ciepło płynące z sufitu? To dość nietypowe rozwiązanie, ale w niektórych pomieszczeniach, jak chociażby w biurach, właśnie to może być najlepsza, najbardziej opłacalna opcja. Na czym polegają plusy tego typu ogrzewania?

Dlaczego nie podłogówka?

Ogrzewanie podłogowe wydaje się prostszym i bardziej wydajnym rozwiązaniem, ale choć jest to wygodny, energooszczędny system, to nie jest on tak zupełnie pozbawiony wad. W przypadku biur najpoważniejszą przeszkodą będzie ograniczenie dostępnej przestrzeni, ponieważ stanowisk pracowniczych jest dużo i muszą być one rozmieszczone w określony sposób.

Ogrzewanie sufitowe nie stawia takich ograniczeń, dlatego idealnie nadaje się do biura i nie wpływa negatywnie na organizację pracy.

Jeżeli chcemy dodatkowo w okresie letnim korzystać z chłodzenia to instalacja sufitowa jest dobrym rozwiązaniem. Emisja ciepła z sufitu będzie nieco ograniczona, ale otrzymujemy rozwiązanie, gdzie w jednej płaszczyźnie mamy ogrzewanie zimą i chłodzenie latem.

Czy to wydajny system?

Ogrzewanie sufitowe zapewnia równomierny rozkład temperatury w całym pomieszczeniu. Ogranicza rozprzestrzenianie się kurzu, a powietrze nie jest przesadnie suche, dlatego w takim biurze dobrze będą się czuć także osoby z problemami zdrowotnymi, jak astma czy alergia na pyłki.

Instalacje grzewcze tego typu mogą być połączone z systemem chłodzenia, dzięki czemu latem nie trzeba włączać klimatyzacji czy korzystać z wentylatorów. Jeśli zaś chodzi o koszty ogrzewania, to system sufitowy składa się z cieńszych rurek i mieści w sobie mniej wody niż podłogówka, co sprawia, że pomieszczenie szybciej się nagrzewa i szybciej chłodzi.

Wykonanie takiej instalacji nie jest, wbrew pozorom, bardzo uciążliwe – nowoczesne systemy, produkowane między innymi przez firmę Uponor, to wygodne i proste w montażu panele z umieszczonymi w środku rurami. Panele można zamontować tak na prostym, jak i na skośnym suficie. Instalacja sufitowa może współpracować z odnawialnymi źródłami energii, co w jeszcze większym stopniu przyczynia się do oszczędności na ogrzewaniu biura.

Poprzedni artykułRodzaje uchwytów do zabezpieczania ładunków w kontenerach
Następny artykułZakup luksusowej nieruchomości – w czym może pomóc doradca kredytowy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj