Spółka zoo – co to właściwie oznacza?

Spółka zoo to jedna z najpopularniejszych spółek handlowych w Polsce. Skrót ten oznacza spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Jak wynika z nazwy, spółka ta charakteryzuje się ograniczoną odpowiedzialnością wspólników za działania spółki.

Jak założyć spółkę z o.o. ?

W składzie spółki z o.o. może być dowolna ilość wspólników. Nie jest to w żaden sposób ograniczane. Aby założyć spółkę konieczne jest podpisanie aktu założycielskiego (jeśli jest to jednoosobowa spółka) lub umowy spółki. Umowy te muszą być sporządzone jako akt notarialny. Po podpisaniu umowy, wspólnicy muszą wnieść wkład na pokrycie kapitału zakładowego. Kapitał ten nie może być mniejszy niż 5000 złotych. Następnie trzeba złożyć wniosek o wpisanie do Krajowego Rejestru Sądowego. Jeśli już zarejestrowaliśmy spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w urzędach i w sądzie, musimy założyć rachunek bankowy oraz podpisać  umowę z kimś kto będzie prowadził nam księgowość.

Kto reprezentuje spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością reprezentowana jest przez zgromadzenie wspólników, czyli zarząd spółki. Spółka może być także reprezentowana przez prokurenta. Jest to o wiele wygodniejsze przy większych firmach.

Poprzedni artykułO czym warto pamiętać otwierając sklep?
Następny artykułCo powinieneś wiedzieć o influencer marketingu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj