Lampy do dezynfekcji wody – dlaczego warto je stosować?

Lampy UV do dezynfekcji wody to rozwiązanie bardzo nowatorskie, ale jednocześnie niewiarygodnie skuteczne. Coraz częściej korzystają z niego m.in. właściciele basenów, którzy oprócz chlorowania wody stosują właśnie lampy UV podnoszą skuteczność w eliminacji drobnoustrojów. 

  • Skuteczność lamp UV
  • Co eliminują lampy UV do dezynfekcji wody?

Skuteczność lamp UV

Lampy UV do dezynfekcji wody to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba właścicieli obiektów basenowych. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest to, że można je montować zarówno w obiektach o znacznej powierzchni, jak i tych znacznie mniejszych. Niezależnie od tego, czy dopiero planujesz budowę tego typu obiektu, czy działa on już jakiś czas, możesz sobie na takie rozwiązanie pozwolić. Żadnego problemu nie sprawia zamontowanie lampy UV przy już istniejącej infrastrukturze urządzeń do oczyszczania wody. Najbardziej oczywiście liczy się to, że promieniowanie UV jako metoda oczyszczania wody jest bardzo skuteczne. Nie ma żadnego ryzyka przekroczenia dopuszczalnych norm promieniowania, co sprawia, że rozwiązanie to jest bezpieczne dla człowieka i środowiska. Lampy UV do wody, które emitują promieniowanie UVC to jedno z najskuteczniejszych obecnie narzędzi do dezynfekcji wody nie tylko basenowej, ale i pitnej czy procesowej. Przede wszystkim wykazują one bardzo dużą skuteczność w usuwaniu drobnoustrojów, dezaktywują mikroorganizmy. Jednocześnie nie zmieniają smaku i zapachu wody, natomiast zmniejszają ilość chloru związanego, a więc sprawiają, że zredukowane zostaje ryzyko podrażnienia i zaczerwienienia oczu, błony śluzowej oraz skóry. Wszystko odbywa się bez udziału środków chemicznych.

Co eliminują lampy UV do dezynfekcji wody?

Przede wszystkim lampy UV wykazują działanie bakteriobójcze. Z wody znikają na przykład tak niebezpieczne mikroorganizmy jak guardia, kryptosporydium, których sam chlor nie jest w stanie zwalczyć. Dodatkowo, oprócz większej czystości wody uzyskuje się jej lepszą przejrzystość, co także ma niemały wpływ na wrażenia użytkowników basenów. Warto jednak zaznaczyć, że lampy UV nie tylko niszczą drobnoustroje, lecz także wykorzystywane są, by redukować zbyt wysoki poziom chloru. To dzięki nim możliwe jest uzyskanie właściwych parametrów wody. To z kolei sprawia, że wody w basenie nie trzeba zmieniać także często, do jej dezynfekcji stosuje się mniej ilości podchlorynu sody, a to wszystko prowadzi do redukcji kosztów. Dodatkowym rozwiązaniem, które warto rozważyć jest ozonowanie wody, które przyczynia się do uzyskania jeszcze lepszych parametrów. Można je wykorzystać także do uzdatniania wody pitnej oraz przemysłowej.

Poprzedni artykułNamioty reklamowe – przytulne miejsce, w którym zbudujesz relacje
Następny artykułCzym zajmuje się profesjonalna agencja ochrony?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj