Rodzaje uchwytów do zabezpieczania ładunków w kontenerach

Kontenery są bardzo praktycznym środkiem transportu – zmieści się w nich bardzo dużo towarów, a długość trasy nie ma większego znaczenia. Towary umieszczone w kontenerze muszą jednak zostać odpowiednio zabezpieczone, a w tym celu wykorzystuje się między innymi specjalne uchwyty.

Do czego są potrzebne uchwyty?

Kontener to nic innego jak duża skrzynia o kształcie prostopadłościanu, wykonana ze stali. Kontenery wykorzystywane są w transporcie drogowym, kolejowym, lotniczym i morskim, są bardzo wytrzymałe, a ich konstrukcja umożliwia przewóz ładunków różnego rodzaju. Konstrukcja kontenera jest stabilna, niemniej nie wystarcza do tego, by w stu procentach chronić przewożone towary przed zniszczeniem – podczas drogi paczki zawsze się przesuwają lub zbyt mocno naciskają na siebie.

Stąd konieczność zastosowania dodatkowych środków zabezpieczających, jak dostępne na pro-trans.pl uchwyty, dzięki którym ładunki nie zmieniają swojej pozycji, nawet jeśli transport odbywa się w trudnych warunkach.

Jakie są rodzaje uchwytów?

Uchwyty do zabezpieczania ładunków mogą być przymocowane do ścian ładowni na stałe – znajdują się one na podłodze oraz na ścianach i tworzą system zabezpieczenia razem ze specjalnymi pasami i taśmami.

W kontenerach jednak najczęściej uchwyty nie są trwale zamontowane, ale umieszczane tymczasowo w takich miejscach, które są najodpowiedniejsze dla danego typu ładunku. Wyróżniamy uchwyty do belek i tub oraz uchwyty do pasów. Mogą być one stosowane zarówno w tradycyjnych kontenerach, jak i w izotermach czy chłodniach. Pasują do ładunków do różnych masach i kształtach, wystarczy dobrać odpowiedni model.

Jakie są zalety stosowania uchwytów?

Uchwyty bardzo szybko i prosto się montuje w kontenerze, rozładunek i demontaż zabezpieczeń również nie sprawia wielu kłopotów. Uchwyty można stosować w kontenerach, a zabezpieczenie umieszczane jest dokładnie tam, gdzie kończy się ładunek.

Uchwyty są dopasowane do rodzaju ścian kontenera, dlatego nie ma znaczenia, czy są to ścianki z blachy falistej, czy gładkie powierzchnie chłodni. Na stabilność zabezpieczenia nie wpływa również to, czy kontener załadowany jest towarem w całości czy tylko częściowo – uchwyty można przesunąć na odpowiednie miejsce po zakończeniu kolejnego etapu rozładunku.

Poprzedni artykułWindykacja – czyli dochodzenie prywatnej własności
Następny artykułOgrzewanie sufitowe – idealne rozwiązanie dla biur

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj