Zakładanie firmy krok po kroku

Zakładanie firmy jest już bardzo łatwe, a jej założenie w zaledwie jeden dzień to nie tylko obietnice polityków, a rzeczywistość.

Jak założyć firmę

By założyć biznes należy udać się do Urzędu Miasta, lub Gminy. Tam zostaniemy skierowani do właściwego pracownika, który pomoże nam w całym procesie. Wraz z nim wypełniamy specjalny wniosek do CEDIG. Możemy go także wcześniej pobrać z internetu i wypełnić samodzielnie. Zaznaczamy w nim ważne dla naszego biznesu kwestie, jak sposób opodatkowania. Jeżeli nie mamy pewności co do poszczególnych rozwiązań, warto doradzić się pracownika urzędu miasta, lub zaprzyjaźnionego księgowego, by wybrać właściwą dla nas formę opodatkowania. Po wypełnieniu wniosku w ciągu kilku godzin otrzymamy maila z potwierdzeniem założenia działalności gospodarczej. Nadane nam numery REGON oraz NIP będą służyć na dalszym jej etapie i pozostaną z firmą do końca jej trwania.

ZUS I URZĄD SKARBOWY

Firmę należy zgłosić też do ZUS, udając się do właściwej dla naszego miejsca zamieszkania jednostki. Jeśli od samego początku prowadzenia przez nas działalności gospodarczej planujemy być VAT-owcami należy zgłosić się do Urzędu Skarbowego w celu zarejestrowania jako płatnik VAT.

Poprzedni artykułInkubator przedsiębiorczości, co to takiego?
Następny artykułKoszty prowadzenia firmy jednoosobowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj