Jak zdobyć certyfikat Agile PM?

W dzisiejszych czasach wiedza ze szkoły może nie wystarczyć by stworzyć dobrze prosperujący, profesjonalny biznes. Bardzo dużo osób decyduje się więc na szkolenia project management, w tym szkolenia agile management czy scrum szkolenia. Czy warto inwestować w tego typu szkolenia i starać się o certyfikat?

Szkolenie Agile Project Management

Agile oznacza zarządzanie zwinne, które odchodzi od utartych, zwykłych standardów zarządzania. Biurokracja i sztywne trzymanie się ram odchodzi w zapomnienie w zamian za maksymalizację skupienia na projekcie i gotowość na wprowadzanie zmian. Szkolenie project management to opcja dla wszystkich, którzy interesują się efektywnym zarządzaniem zespołem i projektami.

Certyfikacja PM można zdobyć na poziomie Agile PM Foundation lub Agile PM Practitioner. Poziom Foundation skierowany jest głównie do menedżerów projektów, członków zespołu scrum, którzy chcą zostać Project Managerami oraz dla osób, które chcą kiedyś uzyskać tytuł Agile PM Practitioner.

Poziom Foundation skupia się wokół poznania:

  • filozofii Agile,
  • zasad realizowania projektów Agile wraz z ich przeznaczeniem,
  • konkretnych technik,
  • odpowiedzialności i ról w projektach Agile.

Na poziomie Practitioner uzyskuje się większe umiejętności, takie jak:

  • szacowanie i ewaluowanie korzyści,
  • wspieranie określonych mechanizmów w projektach,
  • zarządzanie projektem,
  • dobór odpowiednich technik w zależności od sytuacji w projekcie.

Szkolenia Agile PM – jak zdobyć certyfikat?

Jeżeli chcesz zostać ekspertem w dziedzinie Agile konieczne jest zdobycie odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Warto zacząć od wzięcia udziału w szkoleniu Agile, podczas którego uzyskasz wiedzę merytoryczną i wiele porad praktycznych. Po szkoleniu warto podejść do egzaminu na poziomie Founadtion lub Practitionera aby uzyskać certyfikat potwierdzający zdobycie umiejętności z zakresu Agile.

Certyfikat PM Foundation – czy warto się o niego starać?

Certyfikacja nie jest niezbędna do znalezienia dobrej pracy, jednak bardzo pomocna. Certyfikat nadawany jest bezterminowo i stanowi niepodważalny dowód na zaangażowanie w Agile i posiadanie wiedzy na temat zarządzania zwinnego.Egzamin PM Foundation zawiera 50 pytań jednokrotnego wyboru, a dla osób zaznajomionych z tematyką Agile nie stanowi większego problemu.

Podsumowując warto wybrać szkolenie Agile Project Management i uzyskać certyfikat na podstawie zdobytej wiedzy. Będzie on stanowił ważny punkt w naszym CV, ponieważ pracodawcy doceniają kandydatów z inicjatywą i zaangażowaniem.

Poprzedni artykułJak szukać okazji w lombardach?
Następny artykuł3 sposoby na zmniejszenie raty kredytu pozabankowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj