Jak szukać okazji w lombardach?

Lombard to miejsce, w którym sprzedawane są niemal wyłącznie przedmioty używane. Niektóre z nich mają bardzo bogatą historię i są poszukiwane przez kolekcjonerów, dlatego warto poświecić trochę czasu na tropienie atrakcyjnych okazji. Jak się za to zabrać?

Co najłatwiej kupić w lombardzie?

Do najczęściej oddawanych rzeczy zalicza się biżuteria oraz drobna elektronika użytkowa. O ile w przypadku smartfonów, konsoli czy tabletów większą wartość mają przedmioty stosunkowo nowe i mało używane, tak gdy chodzi o biżuterię, to właśnie „starość” może być największym atutem. Biżuteria się nie psuje – uszkodzone zapięcie czy łącznik da się szybko wymienić, natomiast same metale oraz kamienie nawet po wielu latach wciąż wyglądają pięknie. Czas tylko dodaje wartości, dlatego zabytkowa, pochodząca ze starych kolekcji biżuteria jest często droższa od tej nowej, a jej unikalny wygląd pozwala się wyróżnić z tłumu.

Podobnie na wartości zyskują przedmioty kolekcjonerskie, jak monety, stare fotografie, pamiątki z okresu wojny, zabytkowe lampy, unikalna ceramika. Nie wszystkie tego typu przedmioty można znaleźć w lombardzie, ponieważ część placówek koncentruje się tylko na rzeczach popularnych, które łatwo sprzedać. Nietypowych gadżetów najlepiej szukać w dużych lombardach, które znane są z tego, że chętnie skupują unikaty, jeśli tylko prezentują one wysoką wartość.

Gdzie szukać korzystnych ofert cenowych?

Lombardy mają swoje własne cenniki. Nie obowiązuje tutaj żadna odgórna stawka, co oznacza, że ten sam zegarek o historycznej wartości w jednym miejscu może kosztować kilka tysięcy złotych, podczas gdy w drugim zostanie sprzedany za bezcen, bo albo źle przeprowadzono wycenę, albo przez bardzo długi czas nie udało się znaleźć chętnego nabywcy. Oferty można dzisiaj przeglądać wygodnie także przez internet, korzystając na przykład z witryny www.lombardexpres.pl, gdzie na bieżąco dodawane są wszystkie nowe towary na sprzedaż.

Zakup upatrzonej rzeczy jest możliwy od razu. Niektóre lombardy mogą się zgodzić na rezerwację, jeśli przedmiot jest kosztowny i klient potrzebuje kilku dni na zdobycie potrzebnej gotówki, zwykle jednak lombard woli transakcję przeprowadzić od razu, zwłaszcza gdy są to przedmioty, na które nie brakuje chętnych.

Poprzedni artykułMetaTrader 5 – inwestowanie nie tylko w waluty!
Następny artykułJak zdobyć certyfikat Agile PM?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj