Opiekunki osób starszych w Niemczech. Jak rozpoznać uczciwego pracodawcę?

Myślisz o pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech? Przeczytaj artykuł i dowiedz się w jaki sposób rozpoznasz uczciwe agencje opiekuńcze. Dzięki temu uchronisz się przed wieloma przykrymi konsekwencjami związanymi z nielegalną pracą w Niemczech.

Co powinna gwarantować agencja opiekuńcza?

Podstawą w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech jest legalna umowa. Należy pamiętać o zagrożeniu związanym z ofertami pracy „na czarno”. Praca bez umowy w opiece w Niemczech może grozić wysokimi karami pieniężnymi, zakazem pracy lub nawet wydaleniem z kraju. Dodatkowo opiekunka seniora pracująca bez umowy nie ma pewności, że zarobione środki zostaną jej wypłacone. Problemem okazuje się także brak ubezpieczenia. Opiekunka, która nie zapewni go sobie we własnym zakresie, nie będzie mogła korzystać z opieki medycznej w Niemczech.

Na rynku istnieją jednak firmy, które zapewniają legalną i bezpieczną pracę opiekunkom osób starszych w Niemczech. W renomowanej agencji opiekuńczej otrzymamy pomoc także przy samym wyborze zlecenia. Zostaje ono dopasowane do preferencji i możliwości danej opiekunki. Możemy liczyć też na kontakt z koordynatorem przez cały okres zlecenia. Dzięki temu opiekunka zyskuje pewność, że trudnej sytuacji nie będzie pozostawiona bez pomocy.

Gdzie szukać uczciwej pracy w opiece seniora?

Poszukując pracy w opiece seniora zwróć uwagę na pracodawców z dobrymi opiniami. Zdanie innych opiekunek i opiekunów jest w tej kwestii bezcenne. Jedną z często polecanych firm jest Veritas Opieka. Jest to agencja opiekuńcza zajmująca się rekrutacją opiekunek oraz kompleksową organizacją wyjazdów do Niemiec. Firma zapewnia jedne z najwyższych wynagrodzeń na rynku opiekuńczym. Pensja bazowa oscyluje wokół 1800 € netto miesięcznie. Istnieje możliwość rozszerzenia jej korzystając z bogatego pakietu bonusów i premii. Opiekunki współpracujące z Veritas Opieka nie ponoszą żadnych kosztów na zleceniu. Zamieszkanie i wyżywienie są bezpłatne. Nieodpłatny transport również organizowany jest przez firmę. Szukasz pracy w opiece w Niemczech? Sprawdź najnowsze zlecenia w Veritas Opieka: Praca opiekunki Niemcy.

Poprzedni artykułKrzesła i fotele biurowe – trendy na rok 2023
Następny artykułCzy warto skorzystać z usług Agencji Social Media?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj