W czym może Ci pomóc doaradca zawodowy?

Szukasz pracy? Dopadło Cię wypalenie i nie czujesz satysfakcji z tego, czym się zajmujesz? To znak, że przydałaby Ci się wizyta u doradcy zawodowego.

Znalezienie dobrej pracy nie jest tak trudne, jak znalezienie pracy, która będzie przynosiła radość i spełnienie. Dodatkowo lubiąc swoje zajęcie, masz większe szanse osiągać najlepsze rezultaty. Jak się rozwijać, piąć po szczeblach kariery, kiedy każdego ranka trudno znaleźć motywację do tego, by wstać z łóżka? Wiele osób chwyta się różnych zajęć, szukając swojego miejsca na rynku pracy. Są też i takie, które dopiero po wielu latach pracy dochodzą do wniosku, że nie robią tego, co by chciały. Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji lub właśnie się w niej znajdujesz, koniecznie wybierz się na konsultację do doradcy zawodowego w gabinecie PsychoCare. Możesz także skorzystać z wizyty online.

Kim jest doradca zawodowy?

Jest to osoba, której profesja polega na wskazywaniu klientom właściwej ścieżki kariery. Doskonała znajomość psychologii człowieka, sytuacji na rynku pracy oraz zdolność logicznego myślenia pozwala jej na określanie, w jakiej branży i na jakim stanowisku sprawdzi się dana jednostka.

Zadaniem doradcy jest dogłębna analiza wykształcenia, doświadczenia, kompetencji, zdobytych dyplomów, przebytych szkoleń, a także zainteresowań, predyspozycji i cech osobowości.

Doradcy zawodowi najczęściej pracują w poradniach psychologicznych, ośrodkach szkoleniowych, urzędach pracy, centrach doradztwa zawodowego.

Ścieżka edukacji i kariery dla młodych

Doradca często współpracuje już z nastolatkami stojącymi przed ważnym wyborem szkoły średniej lub uczelni wyższej. Dzięki precyzyjnemu wywiadowi można podczas wizyty otrzymać wskazówki dotyczące dalszego kształcenia, wyboru kierunku, fakultetu lub specjalizacji. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie swój czas, nie chcą go marnować na przypadkowe miejsca pracy, lecz od razu rozwijać się w pożądanym kierunku. Osoby, które wiedzą, co chcą osiągnąć, nie tracą potem sił na błądzenie w labiryntach podczas słynnego „wyścigu szczurów”.

Wielu młodych ludzi nie od razu ma pomysł na siebie, dokonuje złych wyborów, które po latach trudno już zmienić. Obiektywne spojrzenie specjalisty psychologa, pedagoga może okazać się bardzo pomocne.

Wsparcie przy przebranżowieniu się lub powrocie na rynek pracy

Do doradcy zawodowego zgłaszają się także osoby, które pozornie sprawiają wrażenie ustatkowanych. Niestety błędne lub przypadkowe wybory mogą prowadzić do szybkiego znudzenia się pracą i wykonywania jej wyłącznie w celach zarobkowych bądź z obawy przed niepewną zmianą. Nierzadko nawet właściciele firm zaczynają się zastanawiać nad przejściem do innej branży. Bardzo często na taki krok decydują się także osoby po dłuższej przerwie od aktywności zawodowej spowodowanej urlopem macierzyńskim, wychowawczym lub dłuższym zwolnieniem zdrowotnym.

Podczas konsultacji z doradcą dowiesz się, w jaki sposób podnieść swoje kompetencje, gdzie się dokształcić i zdobyć nowe doświadczenie lub jak wykorzystać to, które już posiadasz. Specjalista znający dobrze rynek pracy oraz tendencje, jakie w nim panują, będzie w stanie zasugerować korzystny kierunek zmiany. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, zajrzyj na stronę poradni PsychoCare, gdzie znajdziesz profesjonalną pomoc https://cplwowska.pl/wsparcie-i-pomoc-specjalistyczna/rozwoj-osobisty-i-zawodowy/doradztwo-zawodowe/.

Poprzedni artykułDlaczego warto mieć wizytówkę, prowadząc firmę?
Następny artykułDlaczego chemia przemysłowa ma istotne znaczenie dla procesów produkcyjnych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj