Zmiana sprzedawcy prądu – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Nie wszyscy odbiorcy biznesowi zdają sobie sprawę, że nie są skazani na współpracę z aktualnym sprzedawcą prądu. O ile w każdym regionie działa tylko jeden dystrybutor energii elektrycznej, tak naprawdę prąd kupujemy od sprzedawcy. Wśród nich panuje konkurencja, a zmiana sprzedawcy może okazać się bardzo opłacalna. Dziś odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące tego procesu.

Ile kosztuje zmiana sprzedawcy prądu?

Zmiana sprzedawcy prądu jest w pełni bezpłatna. Wystarczy bowiem podpisać nową umowę z tanim i uczciwym sprzedawcą. Procedura nie powinna się wiązać z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Kiedy można zmienić sprzedawcę energii elektrycznej?

Możliwość zmiany sprzedawcy prądu jest zazwyczaj określona w obowiązującej umowie. W wielu przypadkach istnieje jednak możliwość wypowiedzenia umowy z odpowiednim wyprzedzeniem w dowolnym momencie.

Czy zmiana sprzedawcy prądu wymaga wymiany licznika?

Niektórzy obawiają się zmiany sprzedawcy prądu ze względu na konieczność wymiany licznika. W rzeczywistości urządzenie należy do dystrybutora energii elektrycznej, dlatego zmiana sprzedawcy prądu nie będzie wiązała się z taką koniecznością.

W jakich sytuacjach warto zmienić sprzedawcę prądu?

Skoro zmiana sprzedawcy prądu jest możliwa w dowolnym momencie, warto rozważyć taką decyzję, gdy tylko uda się nam znaleźć korzystniejszą ofertę. Opłaca się na bieżąco analizować faktury za prąd, – na rzecz sprzedawcy powinniśmy uiszczać jedynie opłatę taryfą i handlową. Zmianę sprzedawcy energii elektrycznej warto rozważyć również w przypadku możliwości podpisania dłuższej umowy – to ograniczenie ryzyka związanego z rosnącymi cenami prądu.

W jaki sposób wygodnie zmienić sprzedawcę energii elektrycznej?

Zmiana sprzedawcy prądu jest niezwykle prosta. Po otrzymaniu korzystnej oferty, umowę z nowym sprzedawcą można podpisać wygodnie bez wychodzenia z domu – przez Internet lub z pomocą kuriera. Wszystkimi ewentualnymi formalnościami zajmie się już nowy sprzedawca.

Wydatki na prąd mogą pochłaniać nawet 20% filmowego budżetu. Dlatego warto za wszelką cenę je optymalizować, również poprzez ewentualną zmianę sprzedawcy. To samo dotyczy zresztą sprzedawcy gazu. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://poprostuenergia.pl/dla-malych-firm/gaz-dla-firmy/.

Poprzedni artykułJaki filtr wybrać do sprężarki powietrza?
Następny artykułDoradztwo podatkowe – kiedy warto z niego skorzystać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj