Imprezy integracyjne zimą też mogą być ciekawe

Czy piękna słoneczna pogoda i wysokie temperatury są obowiązkowymi elementami udanej imprezy integracyjnej? Niekoniecznie. Zimowa aura również może jej sprzyjać. Podajemy kilka przykładów przyjęć dla pracowników czy uczestników danego przedsięwzięcia, które sprzyjają ich integracji i są po prostu bardzo ciekawe.

Kulig i ognisko w śnieżnych klimatach

Jeśli tylko pogoda dopisuje i spadnie śnieg, można wybrać się na imprezę integracyjną gdzieś pod miasto, np. na Ranchopodbocianem.pl, które zapewni nie tylko noclegi, ale i atrakcje dodatkowe dla uczestników integracji. Może to być wspólne grillowanie czy ognisko na świeżym powietrzu. Nawet zimą przy takim ognisku skutecznie się ogrzejemy, a jeśli spadnie wystarczająco dużo śniegu dobrym pomysłem będzie zorganizowanie kuligu. Alternatywą na wypadek braku śnieżnego puchu może być przejażdżka wozami.

Tematyczne warsztaty sezonowe

Nie wszyscy muszą być zwolennikami aktywności na świeżym powietrzu. Zwłaszcza jeśli pogoda nie jest wymarzona. W takich przypadkach można przygotować w ramach integracji pracowniczej warsztaty o określonej tematyce. Mogą nią być zbliżające się Święta Wielkanocne. Takie warsztaty mogą stać się okazją do współdziałania i pokazania własnych plastycznych talentów. Pomysłem na nie niech będzie wspólne malowanie pisanek, robienie dekoracji czy pieczenie wielkanocnych mazurków.

Zresztą nie tylko Wielkanoc może być tematyką warsztatów. Dajmy się ponieść wyobraźni i stwórzmy warsztaty cukiernicze, wspólne wykonywanie karmników dla ptaków zimą, pieczenie chleba albo tworzenie biżuterii. To świetna zabawa, która pozwala zaangażować wszystkich pracowników. Dobrze jest przed wysłaniem podwładnych na taką imprezę integracyjną zweryfikować, jaka tematyka byłaby przez wszystkich oczekiwana.

Później, już podczas warsztatów ich uczestnicy mogą zostać podzieleni na kilka grup, rywalizować ze sobą, lub też wykonywać po kolei przedstawione przez moderatora imprezy zadania. To okazja do tego, aby wykazać się np. jako doskonały kierownik zespołu.

Kreatywne warsztaty lodowe

Pokaz rzeźbienia w lodzie i przygotowanie własnych warsztatów kształtowania bryły lodowej to zupełnie niecodzienny pomysł na imprezę integracyjną zimą. Rzadko kiedy o coś takiego mogą pokusić się osoby odpowiedzialne za ich przygotowanie.

Poprzedni artykułNa czym polegają badania tajemniczego klienta?
Następny artykułJakie środki czystości stosować w przedszkolu i żłobku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj