Zdalna rekrutacja pracowników – jak się przygotować?

Konieczność poszukiwania specjalistów o naprawdę wysokich kompetencjach, stawia managerów oraz specjalistów HR przed kłopotliwym wyzwaniem. Jak zwiększyć pewność i sprawność w prowadzeniu zdalnych, ale i stacjonarnych procesów rekrutacji, ale co ważne także selekcji, tych specjalistów, którzy zapewnią naszej firmie rozwój? Z pomocą przychodzą szkolenia online, zajęcia stacjonarne, praca w grupach, gdzie dużą uwagę poświęca się rozwojowi, interaktywności oraz poszerzaniu kompetencji.

Usystematyzowane, ale również uporządkowane procesy rekrutacji nowych pracowników, pozwalają nie tylko na oszczędności finansowe określonej organizacji, ale również zatrudnienie rzetelnych oraz zaufanych specjalistów.

O ile jednak, w trakcie standardowych procesów rekrutacyjnych, możemy sobie pozwolić na sprawdzone sposoby zadawania pytań, a także poznania kandydata, a o tyle w kwestiach rekrutacji zdalnej, nie mamy jeszcze tak dużej wprawy.

Jak informują serwisy z ogłoszeniami o pracę – odsetek zgłoszeń ze zdalną rekrutacją oraz pracą z domu wzrasta. Ten schemat zatrudnienia staje się powoli normą, a i kandydaci zgłaszają znacznie większą chęć uczestniczenia w takiej rekrutacji, gdzie rozmowa odbywa się online, podczas telekonferencji lub transmisji online.

Można powiedzieć, że czas przygotować się na duże zmiany! Nie tylko rekrutacyjne, ale także organizacyjne.

Szkolenia online dla profesjonalnych rekruterów

Nowe realia wymagają od specjalistów nieco innego podejścia do powierzonych zadań, ale także zdobycia wiedzy o procesach rekrutacji online. Stąd tak ogromne zainteresowanie i konieczność przeorganizowania procesów i podniesienie swoich kompetencji.

Dobrym przykładem szkolenia mocno specjalistycznego i wysoce kwalifikującego jest Live Training BERNDSON. Program szkolenia został osadzony w nowych realiach zdalnej komunikacji z kandydatem. Rekruterzy otrzymują kompendium wiedzy o tym, jak badać kompetencje kandydata, jeśli kontakt bezpośredni nie jest możliwy. Szkolenie to pakiet skutecznych metod oraz profesjonalnych narzędzi, które ułatwią wybór tylko właściwych kandydatów i przeprowadzać procesy rekrutacyjne możliwie sprawnie.

Korzyści uczestnictwa w szkoleniach online dla profesjonalnych rekruterów jest wiele, ale do szczególnie ważnych należy zaliczyć gotowe checklisty, modele do poprowadzenia rekrutacji oraz selekcji on-line. Szkolenie wpływa również bardzo korzystnie na poczucie własnej wartości oraz sprawność w prowadzeniu takich procesów.

Sporo zajęć jest prowadzonych w grupach, na konkretnych przykładach. Taka praktyka bardzo dobrze przygotowuje rekrutera do różnych, nie zawsze łatwych, życiowych sytuacji. Podczas szkoleń oferowana jest także pomoc techniczna w zakresie przygotowania do procesów rekrutacji. Rekruter może dzięki temu czuć się pewniej, jeśli procesy będą przebiegać w trybie zdalnym. Więcej dowiesz się tutaj: https://berndson.pl/szkolenia-online

Pamiętajmy, że wizerunek profesjonalnego rekrutera, dla określonej branży, jest niezwykle ważny. Właściwe operowanie narzędziami oraz metodami z zakresu HR, to szybsze i efektywniejsze pozyskiwanie tylko najlepszych kandydatów.

Poprzedni artykułIP BOX – atrakcyjna stawka podatkowa dla innowacyjnych przedsiębiorstw badawczych
Następny artykułZakres usług, które oferują klientom kancelarie prawne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj