Zakup luksusowej nieruchomości – w czym może pomóc doradca kredytowy?

Inwestor planujący nabycie nieruchomości z segmentu premium często posiada własne środki z przeznaczeniem na ten cel. Zdarza się jednak, że decyduje się on na skorzystanie z bankowego finansowania części lub całości wartości takiej transakcji. Choć klienci o ponadprzeciętnych zasobach finansowych zazwyczaj są traktowani w bankach priorytetowo, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w poszukiwaniu najlepszej oferty skorzystać z usług niezależnego doradcy. Jak w zakupie luksusowej nieruchomości może pomóc doradca kredytowy, co należy do jego obowiązków i na co uważać planując kredytowanie bardzo wartościowych transakcji?

Zakup luksusowej nieruchomości – wyzwania kredytobiorcy

Przyszły nabywca luksusowej nieruchomości w zależności od posiadanych zasobów, zazwyczaj dokładnie planuje każde przedsięwzięcie, aby nie okazało się ono nietrafionym lub nierentownym. Pierwszym krokiem na drodze do zakupu luksusowej nieruchomości będzie zatem analiza finansów, dostępnych środków i zaplanowanych inwestycji. Niekiedy etap ten wymaga wielu tygodni przygotowań i porad ze strony specjalistów, szczególnie jeżeli wartość ekskluzywnej nieruchomości opiewa na naprawdę wysoką kwotę.

Kolejnym krokiem w staraniu się o kredytowanie zakupu lokalu z segmentu premium, są poszukiwania najlepszej oferty ze strony banku. Często to instytucja, za pośrednictwem której inwestor dokonuje największej ilości transakcji na wysokie kwoty, bądź przechowuje na należących do niej kontach znaczne środki, staje się pierwszym naturalnym wyborem. Bank znający możliwości finansowe swojego klienta oraz jego dotychczasowe zachowania okołokredytowe, jest najczęściej w stanie zaproponować najlepsze warunki pożyczki. Nie oznacza to bynajmniej, że inwestor nie powinien sprawdzić ofert innych instytucji bankowych. Wręcz przeciwnie, o zamożnego klienta, który ubiega się o kredyt w naprawdę wysokiej kwocie, większość banków będzie szczególnie zabiegać.

Każdy kredyt, w zależności od jego przeznaczenia wiąże się zazwyczaj z szeregiem dokumentów, które należy zgromadzić i dostarczyć do banku. W przypadku finansowania zakupu bardzo drogiej nieruchomości, potrzebne mogą być dodatkowe analizy związane chociażby z szansami inwestycyjnymi przedsięwzięcia, szacunkowym wzrostem wartości nieruchomości oraz kwestiami zabezpieczenia transakcji.

Doradca kredytowy – jakie jest jego zadanie?

Niezależny doradca kredytowy, a więc taki, który na co dzień nie współpracuje z żadnym bankiem, może się okazać niezwykle pomocny w procesie starania się o finansowanie zakupu luksusowej nieruchomości. Jakie zatem usługi może zaproponować profesjonalny doradca kredytowy działając w imieniu i na rzecz swojego klienta? Będzie to przede wszystkim:

  • Analiza finansów klienta i obliczenie jego zdolności kredytowej przy pomocy kalkulatorów bankowych,
  • Pozyskanie i porównanie ofert z różnych banków pod kątem wszystkich elementów składowych propozycji,
  • Pomoc w zebraniu niezbędnej dokumentacji,
  • Przeprowadzenie przez całość procesu formalnego wraz z finalizacja w postaci umowy,
  • Doradztwo w zakresie inwestycji, analiz rynkowych i dodatkowych zabezpieczeń, które należy powziąć.

Zakup luksusowego apartamentu na doradcą – na co uważać?

Najważniejszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze właściwego doradcy kredytowego jest fakt, czy do tej pory współpracował on z sukcesami przy innych transakcjach opiewających na bardzo wysokie kwoty. Doświadczenie i pozytywne opinie dotychczasowych klientów, są w tym przypadku niezwykle ważne. Koniecznie należy także sprawdzić kwalifikacje doradcy i jego rzeczywistą niezależność od instytucji bankowych. Może się bowiem okazać, że jeżeli będzie on miał w tym swój interes, spróbuje uciec się do manipulacji skłaniając klienta do przyjęcia wybranej przez siebie (niekoniecznie korzystnej dla klienta) oferty. Zakup luksusowej nieruchomości stwarza dla doradców kredytowych szansę do doskonałego zarobku, dlatego tak ważne jest sprawdzenie uczciwości i kwalifikacji zawodowych specjalisty.

Czy warto współpracować z doradcą przy finansowaniu zakupu luksusowej nieruchomości?

Luksusowe apartamenty, takie jak te od foksal1315.com potrafią kosztować nawet kilkanaście milionów złotych. Transakcje o takiej wartości muszą zostać zabezpieczone i obsłużone z zachowaniem najwyższych standardów. Kredytowanie części lub całości zakupu, to proces wymagający szczególnej uwagi. Warto wykorzystać w nim doświadczenie i wiedzę specjalistów z branży, szczególnie jeżeli inwestor sam nie orientuje się we wszystkich zagadnieniach bankowych i ubezpieczeniowych.

Poprzedni artykułOgrzewanie sufitowe – idealne rozwiązanie dla biur
Następny artykułOperat przeciwpożarowy dla składowisk odpadów – najważniejsze informacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj