Jesteś pilotem? Znajdź dobre ubezpieczenie i zadbaj o przyszłość swoją oraz rodziny!

Zawód pilota jest fascynujący i dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń, ale wiąże się też z dużą odpowiedzialnością i wysokim ryzykiem zdarzeń losowych. Ich skutki mogą pociągnąć za sobą daleko idące konsekwencje, dlatego warto pomyśleć o zabezpieczeniu.

Ubezpieczenie dla pilota – czy to się opłaca?

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami każdy użytkownik statku powietrznego jest zobligowany do posiadania ochrony ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej operatora. Samoloty mają różnego rodzaju ubezpieczenia, takie jak OC, NNW czy AeroCasco, ale w praktyce zakres ochrony jest – z punktu widzenia pilota – dość ograniczony. Każdy pilot musi liczyć się z zagrożeniami, jakie niesie jego praca, a także z możliwością np. utraty zatrudnienia w związku z wypadkiem czy chorobą. W takich okolicznościach niezbędne jest finansowe wsparcie dla niego i jego rodziny.

Ubezpieczenie dla pilota – jakie najlepsze?

Piloci, a także wszyscy pozostali członkowie załogi samolotu oraz pracownicy obsługi lotnisk, powinni wybierać polisy adekwatne do swoich potrzeb. Warto w tym celu przeprowadzić gruntowną analizę indywidualnych finansów i zastanowić się, jakie opcje ubezpieczeniowe są najodpowiedniejsze w danym przypadku. Trzeba brać poprawkę także na to, że sytuacja związana z wykonywaniem zawodowych obowiązków będzie się zmieniać. Warto więc zadbać o kompleksową ochronę i poszukać towarzystwa ubezpieczeniowego, które jest ją w stanie zapewnić. Przykładowo w Asdori dostępny jest szeroki zakres ubezpieczeń dla pilotów włącznie z ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej, na życie oraz polisami majątkowymi etc.

Skuteczność polis zależy od dwóch kluczowych czynników: ich zakresu i sum gwarantowanych. Sumy te powinny być na tyle wysokie, aby odszkodowanie całkowicie pokrywało straty bądź rekompensowało doznane cierpienie czy uszczerbek na zdrowiu. Im więcej ryzyk obejmuje dana polisa, tym lepiej, ale należy pamiętać o wyłączeniach odpowiedzialności wymieniowych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Poprzedni artykułWifi musi dotrzeć wszędzie
Następny artykułCzy warto inwestować w druk wielkoformatowy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj