Jak uchronić się przed finansowymi skutkami odwołania wyjazdu?

Nawet bardzo skrupulatnie zaplanowany wyjazd może nie dojść do skutku. Czasem wina leży po stronie organizatora, a czasem jakieś losowe zdarzenie uniemożliwia nam udział w danym wydarzeniu. Rezygnacja, odwołanie czy przerwanie wyjazdu mogą się wiązać z bardzo niekorzystnymi konsekwencjami finansowymi. Same koszty biletu lotniczego czy rezerwacji hotelu mogą przyprawić o zawrót głowy. Najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie konsekwencji finansowych jest wcześniejsze ubezpieczenie związane ze skutkami rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej. Na czym to polega? Wyjaśniamy!

W jakiej sytuacji przyda się ubezpieczenie?

Okoliczności odwołania lub przerwania wyjazdu mogą być różne. Przykładowo osoby wybierające ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej w Signal Iduna otrzymują zwrot 80% lub 100% kosztów, gdy:

  • rezygnują z imprezy turystycznej, usługi turystycznej z pakietu czy konferencji
  • anulują bilet (lotniczy, kolejowy, autobusowy czy promowy)
  • odwołują rezerwację noclegu
  • przerywają uczestnictwo w imprezie turystycznej

Kiedy można liczyć na odszkodowanie?

W zasadzie zawsze wtedy, gdy dojdzie do nieprzewidzianego zdarzenia, które uniemożliwia lub znacznie utrudnia udział w danej imprezie turystycznej. Są to np.: wypadek, nagła choroba, śmierć kogoś bliskiego, utrata pracy, kradzież samochodu albo dokumentów czy wezwanie sądowe. Oczywiście powodów może być dużo więcej. Polisa oferowana przez Signal Iduna zapewnia wysoką sumę ubezpieczenia i co ważne – ubezpieczenie obowiązuje na terenie całego świata. Nie ma znaczenia czy jest to wyjazd do sąsiedniego miasta czy na inny kontynent. Należy jedynie pamiętać, aby podpisać umowę ubezpieczeniową nie później niż 7 dni po zakupie biletów albo przed datą zawarcia umowy podróży czy też konferencji.

Zwrot kosztów podróży a choroby przewlekłe

Stan zdrowia osoby zmagającej się z chorobą przewlekłą może się nagle pogorszyć i uniemożliwić jej uczestnictwo w podróży. Takie sytuacje są zawsze bardzo przykre. Leczenie może wymagać dodatkowych środków, a utrata pieniędzy wydanych na wyjazd dodatkowo pogarsza sytuację. Dlatego ubezpieczyciel oferuje możliwość rozszerzenia opisywanej wyżej polisy na ubezpieczenie od następstw choroby przewlekłej. Dzięki temu w sytuacji zaostrzenia choroby czy wystąpienia powikłań, można liczyć na zwrot części lub całości środków – w zależności od warunków umowy. Bardzo ważne jest to, że zwrot kosztów dotyczy nie tylko osoby wybierającej się w podróż, ale także jej członków rodziny. Jeśli więc bliska osoba poczuje się gorzej i będzie wymagała naszej opieki – zgodnie z umową ubezpieczyciel również zwróci nam poniesione koszty imprezy turystycznej. Takie rozwiązanie daje więc duże poczucie bezpieczeństwa.

Poprzedni artykułJakie środki czystości stosować w przedszkolu i żłobku?
Następny artykułWykorzystanie frezarek CNC w produkcji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj