Pojemniki finger food – gdzie kupić?

Coraz częściej firmy cateringowe, przedstawiając proponowane menu na przyjęcie okolicznościowe lub imprezę rodzinną, wśród proponowanych posiłków wymieniają finger food. Jest to dość nowy trend, choć trzeba przyznać, że zyskuje na popularności dzięki różnorodności smaków, jaką można w ten sposób zaoferować. Czym zatem są takie dania i w jaki sposób powinny być podawane? Przekonajmy się!

Co to jest finger food?

Finger food to nic innego, jak – tłumacząc z języka angielskiego – żywność jedzona palcami. Terminem tym określa się pożywienie, które jemy za pomocą rąk, by odróżnić je od posiłków, spożywanych „tradycyjnie” za pomocą sztućców. Różne regiony kulturowe odmiennie podchodzą do spożywania w ten sposób jedzenia. W Europie Zachodniej pojęcie finger food zazwyczaj odnosi się do przekąsek, a nie pełnych dań obiadowych (jak to bywa np. w Japonii), ponieważ wielkość spożywanej potrawy powinna starczać na jednego lub dwa kęsy.

Finger food pojawiło się w kuchni w latach osiemdziesiątych XX wieku, wtedy też termin ten zaczął pojawiać się w książkach kucharskich. Już lata 90-te przyniosły książki, poświęcone wyłącznie tego typu potrawom, począwszy od przepisów, na kulturze ich spożywania kończąc. Obecnie wiele firm cateringowych poprzez finger food w swojej ofercie rozumie formę przekąsek, które postawione na stole podczas rodzinnej uroczystości zapewnią nie tylko ciekawą odmianę, ale także różnorodność smaków. Opakowania finger food (na przykład te dostępne tutaj: https://unipack.pl/sklep/opakowania-finger-food/ ) wypełnione są wówczas przykładowo ciastkami, krakersami, czy też pokrojonymi owocami. W grę wchodzą także kawałki sera lub oliwki na wykałaczkach, bądź też miniaturowe pierożki z mięsnym farszem.

Jakie rodzaje pojemników finger food wyróżniamy?

Przeglądając dostępne na rynku opakowania finger food przede wszystkim dostrzec można drewniane miseczki w kształcie łódeczek o rozmaitych rozmiarach. Zarówno małe, jak i średniej wielkości pojemniczki tego typu są na tyle uniwersalne, że mogą pomieścić rozmaite przekąski. Co więcej, ich miły dla oka wygląd nadaje się na różnej rangi przyjęcia – począwszy od skromnego, domowego przyjęcia, po dużą imprezę weselną czy też sylwestrowe spotkanie w gronie przyjaciół.

Te posiłki z kolei, które nie są dostępne jedynie w stałej konsystencji i wymagają użycia dodatkowo sosu (jak np. chipsy z tortilli), mogą być podawane w małych, specjalnych pojemniczkach. Takie opakowania finger food są zazwyczaj przezroczyste i przyjmują różnorakie kształty – kwadratu, trójkąta, tuby, a nawet brylantu. W takim przypadku każdy z zaproszonych gości, częstując się dostępnym na stole finger food, po prostu bierze ze sobą posiłek wraz z niewielkim opakowaniem.

Gdzie można zakupić pojemniki finger food?

Prowadząc firmę cateringową lub lokal gastronomiczny, który umożliwia zorganizowanie zamkniętego przyjęcia, warto rozważyć możliwość serwowania klientom lub zaproszonym gościom takich prostych, nieskomplikowanych przekąsek. Oznacza to wprawdzie niewielką inwestycję w odpowiednie pojemniki finger food, jednak nie jest to drogi zakup.

Gdzie szukać tego typu pudełek? Najlepiej odwiedzić pobliską hurtownię opakowań, choć jeszcze lepszym rozwiązaniem może być sprawdzenie oferty hurtowni online, takich jak przykładowo UniPack. W przypadku zakupów w sieci można zazwyczaj spodziewać się nie tylko większego asortymentu niż w sklepach stacjonarnych, ale także nierzadko niższych cen, dzięki czemu przy hurtowym zakupie do lokalu gastronomicznego czy firmy cateringowej można zaoszczędzić naprawdę dużą kwotę.

Poprzedni artykułKomunikacja i profilowanie odbiorców – poznaj efektywność agencji interaktywnej
Następny artykułDlaczego warto postawić na social media?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj